Jak pracuje INSIDER?
INSIDER využívá důvěrné informace
Informace, se kterými insider pracuje, jsou znalosti nebo poznatky, které jsou získány prostřednictvím pozorování, výzkumu nebo komunikace. Může se jednat o data, fakta nebo statistiky, ale také o názory, postoje nebo subjektivní zkušenosti.
Informace mohou být prezentovány v různých formátech, jako jsou text, zvuk nebo obraz. Důležitým aspektem informace je její pravdivost a relevantnost. Informace, která je správná, relevantní a úplná, může být použita k vytváření nových poznatků a ke kvalitnějšímu rozhodování.
INSIDER získává informace zevnitř
Insider vstoupí dovnitř společnosti, kde figuruje v roli nezávislého a v podstatě neviditelného pozorovatele. Díky své unikátní pozici je tak schopen dostat se k informacím, které jsou pro běžný management skryté. Informace jsou získávány za plného provozu a v běžných situacích, které daná firma každodenně prožívá.
Tím, že je insider v pozici standardního pracovníka, nevznikají komunikační bariéry jako při oficiálních pohovorech a auditech. Takto získané informace, pak jsou relevantnější a poskytují daleko přesnější data a stavu věcí. Následné vyhodnocení je pak daleko lépe zacílené a přináší lepší výsledky s daleko větší efektivitou.
Postup INSIDERA
- příprava a sběr informací o klientovi z veřejně dostupných zdrojů (vnější pohled)
- pohovor s objednatelem (majitel, jednatel, ředitel)
- příprava na vstup dovnitř společnosti
- pozorování a sběr informací uvnitř společnosti na předem vytipované pozici (vnitřní pohled)
- vyhodnocení informací a návrh nápravných opatření
- sepsání konečné zprávy
- závěrečný pohovor s objednatelem a předání zajištěných informací
INSIDER si je vědom práce s důvěrnými informacemi
Insider si je vědom, že získané informace jsou citlivé a důvěrné. Je samožřejmostí, že o těchto informacech bude zachovávat mlčenlivost a bude je sdělovat jen přesně určenému okruhu osob (typicky jen objednavatel). Zároveň je v zájmu insidera zachovat své působení v tajnosti, neboť toto je podstata jeho práce - utajený sběr informací. Pokud má mít jakékoliv pozorování smysl, nesmí mít pozorovaný ani tušení o tom, že je pozorován a to ani zpětně. Jen tak lze pak tuto činnost vykonávat opakovaně.